Silmed


Idź do treści

Zastosowania przy zapaleniu prostaty

Zastosowania

Aparat jest skuteczny we wspomaganiu leczenia dolegliwości urologicznych.

Zastosowanie aparatu szczególnie jest polecane w przypadkach:

  • bakteryjnego zapalenia prostaty,
  • niebakteryjnego zapalenia mprostaty,
  • zapalenia pęcherza moczowego,
  • zapalenia cewki moczowej.


Efekty naświetlań:

  • łagodzenie bólu,
  • działanie przewciwzapalne,
  • przśpieszenie leczenia ran.Problemy ze stanami zapalnymi prostaty.

Frustrująca jest lektura licznych forów internetowych poświęconych problemom osób dotkniętych tym schorzeniem. Często widzianym tam hasłem jest wołanie: "pomocy!", "help!", "hilfe!"; osoby mimo że mają dostęp do lekarzy i leków nie mogą sobie poradzić ze swoimi dolegliwościami. Chorzy ci na własną rękę szukają alternatywnych metod poradzenia sobie z chorobą, poczynając na ziółkach i "matodach babcinych" a kończąc na kosztownych kuracjach niepewnego działania, które nie dość że nie przyniosą oczekiwanych efektów leczniczych, to jeszcze mogą wywołać inne problemy zdrowotne (nawet psychiatryczne!).

Niewielki jest procent przypadków całkowitego wyleczenia; za sukces uznaje się utrzymanie dolegliwości na możliwym do zaakceptowania poziomie. Nierzadko pacjent dowiaduje się od swego lekarza: " musi się Pan jakoś przystosować do zycia z tą chorobą".

Wielką dolegliwością tej choroby jest ból, który nie pozwala w nocy zasnąć, w dzień skupić się na pracy, czy pielęgnować kontakty towarzyskie, zaś ystępujące dolegliwości w skrajnych przypadkach mogą działać rujnująco na życie rodzinne, zawodowe i społeczne chorego, a nawet całej jego rodziny.

Cytat przeczytany w prasie medycznej:
"Zadziwiająco mało uwagi i środków finansowych przeznaczane jest na schorzenie dotykające ok. 10% męskiej populacji i stanowiące jedną z najczęstszych przyczyn wizyt chorego w gabinecie urologicznym."

Niestety, okazuje się metody tradycyjne nie zawsze sa skuteczne. Poszukiwane są terapie bardziej przyjazne pacjentom, a przy tym w większym stopniu zapewniające im powrót do życia bez bólu. Jedną z obiecujących metod okazuje się światłoterapia aparatem LightMed.
Terapia aparatem LightMed jest bezbolesna, bezinwazyjna; polega na cierpliwym, codziennym naświetlaniu okolic krocza. Jedynym mankamentem jest czas, gdyż w fazie początkowej naświetlań terapia jest czasochłonna; wymaga poświęcenia około 2,5 do 3 godzin dziennie. Stosowanie ziół przyspiesza znacznie czas terapii.

Dostępna jest wersja aparatu LightMed wyposażona w zestaw dodatkowych 3 programów, z których jeden ukierunkowany jest specjalnie na wspieranie leczenia tej dolegliwości. Jednocześnie aparat zachowuje klasyczne właściwości podstawowej wersji aparatu LightMed.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego